1- شرکت­‌هایی که از زمان تایید آنها به اتمام رسیده است برای تمدید تاییدیه خود چه مراحلی را باید طی کنند؟

پاسخ: تاییدیه دانش‌بنیان شرکت­‌ها برای استفاده از مزایای قانون، برای شرکت‌های «نوپا نوع 1» یا «تولیدی نوع 1» به مدت (2) سال و برای شرکت های «نوپا نوع 2» یا «تولیدی نوع 2» به مدت (3) سال بوده و تمدید این زمان، منوط به ارزیابی و تایید مجدد شرکت، است. در مورد این شرکت‌­ها اگر زمان تایید آنها به اتمام رسیده باشد، متن زیر به عنوان پیامک برای آنان ارسال می­‌شود:

" احتراما به اطلاع می‌­رساند که بر اساس آیین­‌نامه تشخیص شرکت­‌ها و موسسات دانش‌بنیان و به منظور تمدید(ارزیابی مجدد) و استفاده از مزایای قانون می‌­بایست حداکثر تا تاریخ -------- با مراجعه به کارتابل خود در reg.daneshbonyan.ir، اطلاعات خود را اصلاح و ارسال نمایید.

"شماره تماس های ضروری: 02183534"

و شرکت­‌ها پس از دریافت این پیام به منظور تمدید دانش‌­بنیان بودن شرکت باید نسبت به اصلاح و ارسال اطلاعات خود اقدام تا در فرآیند تمدید قرار گیرند.

 2- شرایط تمدید شرکت‌­ها چگونه است؟

پاسخ: شرکت‌­ها در فرآیند تمدید باید معیارهای آیین‌­نامه ارزیابی کالاها و خدمات دانش‌­بنیان را داشته باشند. ارزیابی یک شرکت تمدیدی با شرکت معمولی تفاوتی ندارد. شرکت‌­های تمدیدی که دسترسی آن­ها باز شده است، بعد از ارسال درخواست ارزیابی از کارتابل خود، می­‌توانند مجددا وارد فرایند ارزیابی گردند.

خدمات توانمندسازی و تجاری سازی

مشاوره، توسعه بازار، تحقیقات بازار، مجوز و گواهینامه ها

صندوق نوآوری و شکوفایی

تسهیلات مالی، ضمانتنامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

بیمه تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها