شیوه نامه‌ حمایت از بازاریابی دیجیتال شرکت‌های دانش‌بنیان

1. مقدمه

بازاريابي و توسعه بازار يکي از مهم‌ترين بخش‌هاي تاثيرگذار در موفقيت کسب و کارهاي دانش‌بنيان و فناوري محور مي‌باشد. با حضور بیش از پیش جامعه در فضای مجازی و دنیای دیجیتال، حضور شرکتها در این فضا برای تبلیغ محصولات و خدمات خود، امری اجتناب ناپذیر است. اين در حاليست که معمولا اين موضوع کمتر مورد توجه و تمرکز فناوران و صاحبان شرکت‌هاي دانش بنيان بوده و عموما در اين بخش دچار چالش و ضعف هستند. لذا با توجه به ضرورت توسعه بازار و افزایش سطح فروش محصولات دانش‌بنیان در کشور، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه‌ای برای حمایت از خدمات بازاریابی دیجیتال این محصولات را فراهم نمودهاست.

درخواست

 

2. خدمات مشمول این شیوه‌نامه

حمایت از بازاریابی دیجیتال شرکت‌های دانش‌بنیان شامل موارد، تدوین استراتژی و برنامه ریزی بازاریابی دیجیتال، مدیریت شبکه های اجتماعی، تولید محتوا گرافیکی و متنی، تبلیغات پرداختی، کمپین تبلیغاتی و مدیریت ارتباط با مشتری می باشد.

 

3. میزان حمایت

میزان حمایت برای شرکت‌های دانش بنیان (با درآمد کمتر از 100 میلیارد ریال در آخرین سال مالی) با توجه به جدول زیر می باشد:

 

عنوان خدمت

خدمات مورد حمایت

میزان حمایت

سقف حمایت(در سال)

حمایت از بازاریابی دیجیتال شرکت‌های دانش‌بنیان

سئو و بهینه سازی وب سایت- مدیریت شبکه های اجتماعی-تولید محتوا و انتشار آن- ریپرتاژ آگهی طراحی کمپین تبلیغاتی

50 %

50 میلیون ریال

 

شرکت های دانش بنیان می توانند بمنظور طراحی وب سایت یا اپلیکیشن، از شیوه نامه حمایت از ابزار تبلیغاتی شرکت های دانش بنیان استفاده نمایند.

شرکت های دانش بنیان با درآمد بیشتر از 100 میلیارد ریال می توانند به صورت آزاد و بدون تسهیلات این خدمت را دریافت کنند.

 

4. شرایط دریافت حمایت

برای استفاده از این حمایت، شرکت موظف است در مرحله اول و قبل از هر گونه اقدامی درخواست خود را به همراه مستندات لازم در سامانه bizservices.ir ثبت نماید.

بعد از اتمام خدمت، مستندات زیر بایستی در سامانه مذکور بارگذاری گردد: قرارداد انجام خدمت، نتایج سئو، محتوای تولید شده، گزارش کمپین تبلیغاتی، مستندات ریپرتاژ آگهی، ارائه فاکتور رسمی و کلیه مستندات مالی، نامه رسمی شرکت حاوی اطلاعات حساب (شماره حساب، کد شبا، نام بانک و کد شعبه)

تبصره 1- در صورت عدم توافق شرکت با کارگزاران معرفی شده یا تمایل شرکت‌ها به همکاری با سایر کارگزاران و مجریان باید صلاحیت آنان پیش از عقد قرارداد به تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده باشد.

تبصره 2- شرکت دانش‌بنیان علاوه بر نظارت بر فعالیت کارگزاران، موظف است در جهت پیشبرد این خدمت همکاری‌های لازم با کارگزار را به عمل آورد. بنابراین تامین اطلاعات مربوط به شرکت و اشخاص در صورتی که در راستای انجام خدمت مورد نیاز باشد، بر عهده شرکت متقاضی است.

تبصره 3- شرکت دانش‌بنیان موظف است نسبت به پیگیری درخواست ثبت‌شده و ارسال مستندات مربوطه در زمان مقرر اقدام نماید. در صورت عدم رعایت این مساله، درخواست ثبت‌ شده در پرتال منقضی و بصورت خودکار مردود خواهد شد. این مدت زمان از ثبت درخواست تا تنظیم قرارداد با کارگزار، 1 ماه تعیین شده ‌است.

تبصره 4- مسئولیت های اجرای درست و موثر خدمت بر عهده شرکت‌های متقاضی می‌باشد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تنها بر مبنای مستندات و گزارش های دریافتی، وجه حمایتی را اختصاص خواهد داد و در قبال دعاوی احتمالی بین شرکت‌های دانش‌بنیان با کارگزاران، هیچگونه مسئولیتی بر عهده ندارد.

 

خدمات توانمندسازی و تجاری سازی

مشاوره، توسعه بازار، تحقیقات بازار، مجوز و گواهینامه ها

صندوق نوآوری و شکوفایی

تسهیلات مالی، ضمانتنامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

بیمه تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها